Dlaczego powinieneś wiedzieć czym jest Networking?

Chciałbym dziś poruszyć bliski mi temat Networkingu, czyli biznesu opartego na rekomendacjach. Tylko 20% ludzi rozumie czym jest ‪Networking‬ od razu, 20% nie zrozumie tego nigdy, a 60% ma szansę zrozumieć to dopiero po paru latach. Ja byłem w tej ostatniej grupie.

“Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz”
5 lat temu zostałem zaproszony do BNI jako “Gość”. Nie miałem ani garnituru, ani ochoty, aby wstać o 5:00 W NOCY. “To inny świat, nie dla mnie” - myślałem.
Dziś wiem, że to myślenie było błędem. Wprawdzie nie polubiłem wstawania o tej godzinie, ale zawsze idę z entuzjazmem na spotkanie BNI. Wiem, że to mój klucz do sukcesu. Networking pozwala mi skutecznie rozwijać biznes i z efektem pozyskiwać nowych klientów.Czy chciałbyś, żeby pracowało dla Ciebie 70 handlowców?
W mojej firmie mam kilku sprzedawców, ilu Ty masz handlowców w firmie? 2,3... Ja od niedawna w BNI mam ich aż 70. W jednej grupie może być tylko jedna branża, zatem wszyscy polecają Twoje usługi, aby wspólnie tworzyć nierozerwalną sieć… kontaktów. Dlatego grupa tych sympatycznych rekinów i wilków biznesu będzie rekomendować usługi click community w zakresie Facebook marketingu. Zrobią to z pełnym przekonaniem, bo do grupy dostaje się tylko jedna najlepsza osoba w swojej branży, którą bez wątpienia się czuję :) W myśl zasady "dający dostaje" robimy to samo dla innych. Na zdjęciu widzicie grupę Kings BNI Polska.


Perfekcjonizm
Co mi najbardziej imponuje w spotkaniach BNI? Krótko - szkolenia i organizacja. Wszystko jest precyzyjnie dopracowane i chodzi jak w zegarku! Każde spotkanie to 20-sto punktowy program, niezmiennie obowiązujący od roku 1985, wg którego działa 170 tys. członków w 60 krajach na całym świecie. Perfekcjonizm w czystej postaci i dla wielu (dla mnie również) sposób na podbój rynków na całym świecie.

Droga do sukcesu
W tym roku w planach mam: 10 New Businessów, którzy będą należeć do 10 grup BNI. Niemożliwe? Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych! Cel to podwoić, a jak się uda nawet potroić biznes!

Jak powiedział Jan Kulczyk: "Aby dorobić się milionów, wystarczy wstawać wcześniej niż inni i kończyć pracę trochę później".

Zrozumieć Networking! Z cyklu "Zrozumieć Biznes" Rahim Blak w BNI POLSKATrwa ładowanie komentarzy...